Značky

, , , , , , , , ,


inspire-300x171Někdo inspiruje miliony lidí svým životním dílem. Můžeme být inspirováni umělci, vůdci, herci, autory, vědci, génii a atlety. Kdokoliv, kdo se utká s hranicemi lidským možností zaslouží naši pozornost a vzbuzuje úžas v naší představivosti. Díky nim cítíme, že naše možnosti jsou nekonečné, že omezení, která nás svazují mohou být překonána.

Pokud obdivuješ něco u jiného, hledej cesty jak to nalézt v sobě. Ego nám říká, Oni jsou lepší lidskou bytostí než jsem já, ale hlas srdce šeptá, Můžeš tím být. V tom je tvoje velikost.Já obdivuji lidi ze všech společenských vrstev. Nelsona Mandelu, jemuž přijmutí reality pomohlo nalézt vnitřní svobodu i když byl uvězněn. Michelle Bachelet, prezidentku Chile, jež je spíše humanistka než politička a jejíž závazek prosperity jejího lidu čelil opovržení veřejnosti, aby ji nakonec zajistil nejvyšší ocenění jako prezidentky za posledních 20let; jako matku, hřejivou ale stálou, která ví, že jí děti později poděkují za to, že trvala na dělání dobré věci. Obdivuji Osha, jehož houževnaté hnutí proti omezení a strnulosti kultury založené na strachu jej během života činilo nepopulárním ale uctívaným po smrti, a Matku Terezu, jejíž soucitná služba hovoří jazykem překračujícím bariéry náboženství a dotýká se srdcí mnoha lidí.

Moje babička byla také ohromným zdrojem inspirace v mém životě. Její odvaha a bezpodmínečné přijetí mi pomohlo věřit sama sobě a svých schopnostem. Dnes jsem inspirována všemi, jež pracují na pozdvihnutí vědomí lidstva a mají to štěstí žít a pracovat ve skupině jedinců věnujících se přesně tomuto.

Kdo ve vašem životě inspiruje vás? A proč? Nenechte ty hrdiny být pouze ideálem ke kterému vzhlížíte, ale nechejte je být připomínkou vašeho vlastního potenciálu. Nemusíte podávat neobvyklé výkony, abyste žili neobvyklý život a vaše činy nemusí sledovat celý svět, aby měly nějakou hodnotu. Tu hodnotu určujete vy, vaší vlastní vášní, vaším vlastním závazkem růstu a zdokonalování se jako jedince. Použijme naše hrdiny k našemu vlastnímu růstu. Vykročme směrem k těm ideálům, které tolik obdivujeme.

Kdo jsou vaši hrdinové? Možná někteří z lidí, které jsem zmínila, možná někdo jiný. Co vás naučili o vás samotných a o vašem vlastním potenciálu?

Isha Judd

Více na (anglicky): www.whywalkwhenyoucanfly.com.

Zdroj (anglicky): http://www.care2.com/greenliving/who-inspires-you.html#ixzz143jjdlv2

Překlad: probuzeni.blogspot.com/