Značky

, ,


letoJe vôbec možné, aby bolo teplo posledných (a žial ešte i tých nadchádzajúcich) dní také zničujúce otravné ??? Mám pocit, že sa idem uškvariť len pri pohľade na teplomer a už iba ten pocit mi uberá síl … Veľmi závidím tým, ktorí to dokážu ustáť … A ešte sa povedzme vycapiť na rozpálenom kúpalisku. To im ale naopak vôbec nezávidím! No holt mám to pech, že žijem v subtropickej oblasti namiesto, aby som si vychutnávala jemný vánok mierneho leta. 😦 No to by som sa asi musela presunúť v čase do dôb trochu minulých, keď to ešte v týchto končinách bolo bežné :-)! Moje jediné prianie je momentálne viac ako jasné: Nech sa konečne skončí táto nekonečná horúčava!

No čo už, nič s tým nespravím, keď sa počasiu nechce tak sa  nechce! Lenn dúfam, že príde aj ten vytúžený letný dážď, ktorý tak zbožňujem a ktorý prečistí horúci vzduch a dá mne i prírode zase raz zhlboka sa nadýchnuť …

Zatiaľ želám všetkým slnkachtivým lovu zdar až do chrumkavého prípeku ak sa žiada! Len to zbytočne neprežente!!! Kto sa však tak ako ja radšej pred ostrým slnkom chce schladiť v tieni s dobrou knižkou, odporúčam nasledovné zaujímavé čítanie 🙂

untitledPríbeh, ktorý by bol pozoruhodný už vtedy, keby ho zažil bežný človek. Tým, že ho prežil práve Dr. Alexander, nadobúda revolučný význam. Nebude ho môcť ignorovať nijaký vedec či veriaci. Zmení pohľad na život… Zážitok na prahu smrti mali už tisíce ľudí, ale vedci vždy tvrdili, že čosi také nie je možné. Patril medzi nich aj erudovaný neurochirurg Dr. Eben Alexander. Domnieval sa, že tieto zážitky v skutočnosti predstavujú iba fantázie, ktoré v mimoriadne stresovej situácii produkuje mozog. Neskôr však jeho mozog ochromila zriedkavá choroba. Sedem dní preležal v kóme. Keď si lekári povedali, že ďalšia liečba už nemá zmysel, odrazu otvoril oči. Jeho zotavenie možno označiť za medicínsky zázrak. Skutočný zázrak jeho príbehu spočíva v niečom inom. Kým ležal v kóme, prenikol za hranice tohto sveta a spoznal anjelskú bytosť, ktorá ho zaviedla do najhlbších zákutí nadpozemskej existencie.

untitled 1Autor tejto knižky mal zavedenú psychiatrickú prax, spokojné manželstvo a pokojný život. To však len dovtedy, kým do jeho ordinácie vstúpila Catherine, mladá žena trpiaca úzkosťou a strachom z celého sveta. Keď jej nezabrala bežná terapia, rozhodol sa vyskúšať hypnózu. Aké však bolo jeho prekvapenie, keď pacientka miesto zážitkov z raného detstva začala opisovať situácie, ľudí a udalosti, ktoré sa odohrali dávno pred jej narodením. Catherine v hypnóze cestovala časom od prehistorických jaskýň cez paláce starovekého Egypta až do vojnových čias minulého storočia. To však nebolo všetko. Catherine sa dostala do akéhosi priestoru medzi životmi, odkiaľ prinášala odkazy od vyspelých duchovných bytostí, Majstrov, ktorí bdejú nielen nad nami, ale zrejme aj nad celým svetom… Zrejme bude pre nejedného čitateľa prekvapením, že kniha o prevteľovaní duše nie je dielom hinduistu ani okultistu či ezoterika, ale moderného psychiatra. Brian L. Weiss je exaktne založený vedec, dokonca imúnny na všetko, čo zaváňa senzáciou. Avšak to, čo reálne zažil ešte na začiatku osemdesiatych rokov minulého storočia, bolo preňho šokom: pacientka, u ktorej sa snažil tzv. regresnou hypnoterapiou evokovať spomienky na rané detstvo, sa zrazu celkom prirodzene rozhovorila o svojom živote pred takmer štyritisíc rokmi. Potom o ďalších minulých životoch… Dialo sa tak na niekoľkých sedeniach a s nečakaným terapeutickým efektom, pretože sa u pacientky prejavilo nahromadenie veľkých i malých duševných tráum, prenášaných z jedného života do druhého. Tie boli príčinou aktuálnych fóbií pacientky. Psychiater ju nečakane rýchlo vyliečil, no trvalo mu osem rokov, kým sa odhodlal prežitý príbeh publikovať a výsledkom je táto kniha. Odvtedy uplynulo takmer štvrťstoročie a medzičasom sa reinkarnačne orientovanej regresnej hypnoterapii úspešne podrobilo veľa pacientov. Weiss napísal niekoľko ďalších kníh, pričom všetky sa stali svetovými bestsellermi. Objavili sa jeho nasledovníci v profesionálnej i literárnej oblasti. Odborníci na reinkarnáciu si najviac cenia Weissove odhalenia o období existencie neaktívnej duše medzi jednotlivými životmi a štádií jej vývoja k dokonalosti, čiže stupňov učiacej sa duše. K múdrosti ju vedú Majstri, vyššie duchovné bytosti ochrancovia rozumejúci chodu makro- i mikrokozmu, poznajúci pravdu, zmysel vývoja aj cesty k rovnováhe každého typu.

Viac na http://www.martinus.sk a http://www.pantarhei.sk

PS: Nie všetkému treba hneď rozumieť, stačí to iba hneď nezavrhnúť 🙂 … lebo čo ak predsa … alebo aj nie …

Reklamy