Značky

, , , , , , , , , , , , , ,


“Nepřestávejte se sami sebe ptát, zda prožíváte stavy stále větší blaženosti. Jsou-li stavy, jimiž procházíte, stále blaženější, pak jste na správné cestě. Víc se do toho vložte, víc si to užívejte. A když se necítíte dobře, jen to pozorujte: kdesi jste vybočili, sešli jste z cesty.

Něco vás z ní svedlo a už se nechováte přirozeně; odcizili jste se své přirozené podstatě, a proto jste zoufalí. Dívejte se, analyzujte a zbavte se všeho, co je příčinou vašeho zoufalství. Ale neodkládejte to na zítřek, zbavte se toho hned teď.
Život je velmi krátký a je třeba mnohé poznat; lidé, kteří neustále něco odkládají, pořád něco míjejí. Dnes to odložíte na zítřek a zítra to zase odložíte. Odklady se postupně stanou vaším zvykem. A přitom je stále jen dnešek; zítřek nikdy nenastane. Tak to odkládáte navždycky.

Jakmile objevíte příčinu svého trápení, zbavte se jí hned teď – nečekejte ani jedinou vteřinu. Tohle je odvaha: odvaha žít, odvaha riskovat, odvaha pustit se do toho. A pouze ti, kteří mají odvahu, budou jednoho dne odměněni pocitem jednoty, světlem, láskou, blažeností a požehnáním.”

Osho, www.novoucestou.cz

Reklamy